buraya ekle

İnternet Modem Kurulum Kablo Arızaları Onarım İşleri

İnternetle ilgili ve arıza onarımla ilgili Yapılacak teknik bilgiyi ve onarım hakkında yapılacak işlemleri kısaca anlatacağız.  internet hayatımızda gelişen teknoloji çağımızda birçok işlerimizi online yapmak için,  yanı sıra birçok insanlar tarafından evinde internet üzerinde çalışarak hem para kazanıyor ve yaşamını sürdürmektedir.  tabii ki internet faydalı bir teknoloji ağ olup evlerimizde çekilen telefon kablosu gibi ya da data kablosu gibi hat üzerinde sınırsız ve taahhütsüz olarak Kullanılır.  İnternetin de diğer elektrik aksamları gibi zayıf akım grubuna girmesi yanı sıra  bazen farklı sorunlarla karşılaşabiliyoruz.  bunların sebepleri ve nedenleri alakalı bazı bilgi ve teknik düzeltmeler hakkında makalemizde bilgiler vermeye çalışacağız.  ilk olarak internet bağlantısında ara ara kopmalar yaşadığımızda ilk önce internet aldığımız firmayı arayarak arıza hakkında sorun yaşadığımızı ifade edebiliriz. İnternet arıza onarım servisi Şişli sonrasında internet sağlayıcısı hat kontrolü yaparak arıza nedeninin ya da arıza kaynağının santral kutusu ya da binada bulunan ankastre kutusundan meydana gelip ya da sorunun binanın iç tesisatından kaynaklı olup olmadığını test etmesi gerekir.

 Telefon İnternet Arızaları Ve Onarım İşleri  Nelerdir?

Eski binalarda  kullanılan internet için ya da telefon hattı için genelde kablolar kaliteli diyemeyiz.  çünkü birçok eski yapılarda internet değil de telefon hatları üzerinden sadece telefon kullanabilmekteydi, Zaman içerisinde internetin yaygınlaşması sonucunda Evlerimizde internet bağlantısı başvuruları yapıldığında kullandığımız daire tesisatında kablonun kalite bakımından ve İnterneti  kullandığımız zamanlarda bazı sorunlarla karşılaşabiliriz.  bunların önüne geçmek için firmalardan internet sağlayıcılarından  abone olduğunuz zaman size verilen internetiniz hızımızla alakalı teknik bilgilere sahip olmanız gerekmektedir.  sonrasında mümkünse en doğru yol dairenize Türk Telekom hattını bırakıldığı yani Türk Telekom kutusundan ankastre kutusu diyelim diğer bir ismiyle  daire tesisatına kadar yeni bir internet hızınıza göre kalite standartlarına uygun yeni bir hat veya kablo çekmeniz sizin için doğru bir tercih ve internet kullanımında donmayan tesisat alakalı ara ara kopmalar yaşamayacağınız bir internet keyfi yaşayabilirsiniz.  zayıf akım kategorisinde bulunan internet arızaları teknik servis  işlerini işinde uzman ve bilişim sektöründe bilgisayar deneyimi olan teknik bir ustadan yardım ve servis almanız sizin için daha faydalı olacaktır.

 Ev İnternetim Yavaş Başlıca Nedenler Nelerdir? Ne Yapılması Gerekir?

 Kullanılan telefon kablosu internet kablosu ek olmadan ve düzgün bir şekilde Jak basılarak aralarında hiç ek olmadan direk modeme bağlantısı yapılması gerekir.  Telefon kablosunda ezilme veya birbirine kablo temas edilirse çıplak ise bu da internet kopmalar ve yavaşlamalar meydana gelir.

Diğer bir etken ise kablo çekimlerinde mümkünse adsl  vdsl internet Kablolamalarında  data kablosu cat 6 kullanmanız yararlı olacaktır.

İnternet işlemlerinde her zaman zayıf akım bilgisi ve tecrübesi olan ustalarla çalışmak kafanızda ve aklınıza bulunan tüm soru işaretleri ve çözümleri en iyi çözüme kavuşturacak kişiler olması sebebiyle tercihiniz her zaman güvenilir ve bilişim sektörüne emek vermiş ustalara tercih etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Hizmetler Şişlide İnternet Teknik Servisi

İnternet kablo arızaları onarımı

Telefon kablosu çekimi

Cat6 data kablosu çekimi

Modem kurulumu

İnternet tesisat onarımı teknik sorun giderme işleri ittina ile yapılmaktadır.