buraya ekle

Fiber İnternet  Teknik Servis

Tüm Türkiye hızla alt yapısı büyüyen çağımızın hızlı İnterneti Fiber internet verilerin dünya çapında aktarma yönetimindeki son teknolojilerden biri olması dolayısıyla kablodan ve çevirmeli ağlardan çok daha hızlı bir şekilde büyük miktarlarla tüm veriyi tek bir hatta taşıyabilen ve genellikle birden çok veri aktarımlarını oldukça hızlı bir şekilde ulaşmaktadır.  Fiber internet teknik servis fiber optik internet ile birden daha fazla kullanıcı bir anda daha fazla cihaz ile interneti kolay bir şekilde bağlanıp kullanabilmektedir. Fiber internet tamircisi daha uzak mesafelerde yüksek hızlı ve veri sağlamak amacı ile fiber optik kablo ağı kullanılmaktadır.  bu fiber optik ağlar veri iletmek için küçük cam fiberler kullanılmaktadır ışık hızında bir bakır telden geçen elektrik gibi hareket eden veriler kablolardan tam bir mantıkla ışık hızında ilerleme gücü ve avantajı ile fiber kablolarda birden fazla feri indirme ve internette daha güvenilir bir bağlantı etme konusunda daha avantajlı ve hızlı bir internet deneyimi yaşatması yanı sıra indirme ve Dowland hızlarında performans anlamında kaliteli bir internet sistemidir.

Fiber İnternetin Özellikleri Ve Avantajları Nelerdir?

 Başlıca Olarak Fiber İnternetin Özellikleri Şu Şekilde Sıralayabiliriz.

Fiber internette eğer kullanıyorsanız,  hızınız 1GBPS Seviyesine gelebilir çoğumuzun bildiği 50 ve 100 MPBS  kablodan 10 ile 20 30 katlarından daha bir hızlı internet verimi alabiliriz. fiber optik internetler daha yüksek hızlarda güvenli ve daha birçok kullanıcıya daha veriyi işleme noktasında daha etkilidir.

Fiber İnternet de diğer bir avantajı ise aşırı yüklenme ve daha çok fazla kullanım esnasında internet yaşadığınızda yavaşlama ve kasma donma yaşamazsınız. diğer diğer avantajları da fiber internet sağlıycıları daha az sinyal kaybına ve 10 20 katlarda bant genişliğine sahip olduğu için fazla cihazlar bağlandığında ve kullandığında hızınızda düşme olmaz.

Fiber internet ile VDSL ADSL internet arasındaki farkları nelerdir?

Yalın internet megabit hızının 8 mega bit 12  gibi başlayan indirme hızlarında  olması bunun 16 megabit e kadar ADSL olması, ve 16, 24 Mb  sonrasında ise Vdsl İnternet olarak adlandırılır. Fiber internet ise bu adsl  Hızlarına göre daha hızlı ve güvenilir olmasıdır.  genel olarak veri iletiminde fiber internetten önemli ölçüde daha yavaş çalışmaktadır.  maksimum seviyeleri 200 mega bit  hız kablolar ile veri taşıma kapasitesine sahip değillerdir.  standart geniş bant hizmetleri taşıyan eski bir bakır kablo veya telefon hatları ile yeni bir fiber optik kablolar kadar hızlı veri taşıma kapasitesine sahip olmazlar.  ülkemizde yaygın olarak kullanılan en hızlı fiber internet seçenekleri arasında 1000 MB  ya da 1Gig Kadar ulaşabildiği hızlar ile standart bir geniş bant hızından 10 kat hızlı internet erişimi vardır. İstanbul Fiber İnternet Servisi

Fiber optik internetler için hangi kablo kullanılmaktadır?

Fiber teknoloji olarak ışık hızının yaklaşık %70-75 Hızlı ayarında veri gönderebilen fiber optik kablo kullanılmaktadır.

bu kablolar geleneksel kablo türleri kadar soğuk ve şiddetli hava koşullarına duyarlı değildir.  bu kesintileri en aza indirmeye yardımcı olur aynı zamanlarda elektriksel parazit gibi etkili bir şekilde direnme ya da kuruma olarak spiral boru içinde tesisatlarda  kullanmak  fiber kablonun ömrünü daha uzatma konusunda etkili olacaktır.  fiber kablo sonlandırıcı  fiber internet etlerin ev tesisatlarında bazen kopma veya bükülme  esnasında kablonun hasar alması meydana gelebilmektedir.  normal İnternet kablosu Onarım bakım teknik servis ustası veya telefon kablosu gibi ek mantığı aynı olmaması nedeniyle, bu kabloların tamirat veya bakım işlerini uzman bir uzman bir fiber optik teknik servisi ustasından destek almanız gerekecektir.

Evde Fiber İnternet Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Bunun için öncelikle ONT cihazı ve fiber modemi ile Wan girişe Bağlantısı ile data kablosu arasında bilgisayarınız üzerinden ayarlarınızı yaparak fiber modeminiz arasında bağlantı yaparak ayarlar yapmak yapabilmeniz için tüm cihazlarınızı bir elektrik prizine takarak çalıştığından sonra kurulum yapabilirsiniz.

Fiber İnternet Tamir Bakım Servisi Olarak Başlıca Verdiğimiz Servislerimiz Şunlardır.

Tüm İnternet Sağlayıcı Firmalar Kablo Sonlandırma Soket Takma İşleri

Türk Telekom Fiber İnternet Kablo Sonlandırma Ve Teknik Servis Hizmetleri Verilmektedir.

Türkcell Superonline Fiber İnternet Tamir İşlemleri Fiber Optik Kablo Arıza Bakım İşleri

Adsl -Vdsl- Yalın İnternet VE Telefon Kablo Tesisat İşleri Tamir Servisi 7-24 Hizmetler

Fiber Modem Kurulumu Ve Teknik Servis Hizmetleri, Fiber Kablo Bağlantısı Ve Fiber Kablo Çekim Ve Ek İşlemleri Servislerimiz Uzman Bilişim Ustalar Tarafından Verilir.

İSTANBUL İNTERNET TAMİRCİSİ TEKNİK SERVİS