buraya ekle

Esentepe Yakın Elektrikçi

Hayatımızın her alanında olmazsa olmaz bir ihtiyaç haline gelen elektrik kullanımında karşılaşılan en büyük sıkıntı elektrik arızasıdır. Elektrik dikkat ve bilgi gerektiren bir konu olduğu için Esentepe elektrikçi olarak size teknik desteği sunmakla birlikte yapılması gereken adımları yazımızda tek tek ele alacağız.

Sanayi, ulaşım, sağlık, güvenlik, eğitim gibi hayati birçok sektörde geniş bir kullanıma sahip olan elektrik için en istenilmeyen durum arızadır. Hayati tehlike boyutu çok yüksek olan elektrik için bilinçsiz ellere tamir ettirilmemesi özellikle vurgulanmaktadır.

Elektrik arızaları neden olur, elektrik arızaları nasıl giderilir konularında Esentepe elektrikçi her tür bakım-onarım hizmeti ile sizin hayatınızı önemsemektedir. O halde yazımızın içeriğine buyurun.

Elektrik arızaları neden olur?

Elektrik arızalarının dayandığı iki temel kaynak vardır:

  • Dağıtım firmasından kaynaklanan arızalar
  • Tüketici hatasından kaynaklanan arızalar

Elektrik dağıtımını yapan firmanın, kullanımda oluşabilecek hasarlara yer vermemesi için daha dikkatli davranması,  hızlı bir şekilde kontrolleri, bakımları ve onarımları yapması gerekmektedir. Bildiğiniz üzere; trafolar, elektrik direkleri, yer altı döşenen akım kabloları, barajlar evlerden fabrikalara kadar elektriğin iletilmesini sağlamaktadır.

Zamanla, rüzgâr, yağmur, sel gibi etkenler elektriğin iletimini sağlayan kablolarda hasar yaratmaktadır. Yüksek gerilim hattı direklerinin devrilmesi, eğilmesi, yer altı kablolarının hasar görmesi, izolatörlerin kırılıp çatlaması, elektrik panolarının arızalanması gibi pek çok sorun elektrik arızalarına sebebiyet vermektedir.  Hepiniz trafo patlamasına, elektrik direklerindeki kabloların koparak yerde yılan gibi süzülmesine veya kabloların esneyerek birbirine temas etmesine şahit olmuşsunuzdur. Bu gibi çok tehlikeli durumlara mahal vermemek adına dağıtıcı firma anında duruma müdahale eder. Bu sorunun giderilmesi elektrik dağıtım firması görevidir.

Tüketici kullanımından kaynaklanan arızalar ise; bildiğiniz üzere günlük hayatımızda karşılaştığımız elektrikli cihazlarla alakalı sorunlardır. Büro, fabrika, ev kullanım alanı neresi olursa olsun kullanılan cihazların, elektriğin dağılımını yapan prizlerin, kabloların, panonun kısacası kullanım sahasına iletkenlik görevi olan tüm elektrik devrelerinin rutin kontrolleri, kurulumları ve bakımları işin uzmanına yaptırılmalıdır. Anlıyorum, yaparım, bağlarım, tamir ederim mantalitesi hayati tehlike arz eder.

Elektrik arızaları giderilmesi konusu her zaman teknik destek gerektirir. Esentepe merkez elektrikçi  yer, zaman faktörü olmadan elektrik arızalarının giderilmesi konusunda size her türlü profesyonel ve teknik desteği sağlamaktadır. O halde elektrik arızları nasıl giderilir konusuna değinelim.

Elektrik arızları nasıl giderilir?

Elektrik arızaları dış faktörlere ( yangın, sel, deprem, yıldırım, zamandan kaynaklı tahribat, sık elektrik kesilmesine bağlı voltaj dalgalanmaları vb) veya kullanıcı faktörlerine (prizlerin, kabloların hoyrat kullanımı, yanlış elektrik tesisatı döşeme, ertelenen bakımlar elektrikli aletlerin yanlış elde tamiratı vb) bağlıdır. O halde bu durumların yaşanmaması adına nelere dikkat edilmelidir gelin birlikte ele alalım.

Eskimiş elektronik eşyalar şalterin atmasına sebep olur. Prizlerden kabloların sertçe çekilmesi, yanlış bağlantı yapılması, elektronik cihazların kullanılmasında sigortaya aşırı yüklenme, yüksek amperli sigorta kullanılmaması, kalitesiz kablolama( özellikle ucuz olması nedeni ile alüminyum kablo teli tercih edilmesi) elektrik arızaları için kaçınılmaz nedenlerdir.

Kullanıcıya dayalı elektrik arızalarından işi bilen ve sorunu çözen deneyimli firmalardan teknik destek alınmalıdır. Aksi takdirde hayati tehlikelere davetiye çıkarılır.

Dağıtıcı firmadan kaynaklı elektrik arızaları için Türkiye’nin neresinde olursanız olun 186 numaralı iletişim hattından arıza bildirim talebinde bulunabilirsiniz.

İstanbul Esentepe Elektrikçi her türlü elektronik eşyaların ( uydu çanak anteni, şofben, klima, avize, televizyon, alarm, kamera sistemleri kurulumunda, topraklama çekilmesinde) tamirinde ve bakımında; bina içi tesisat döşemede, sigorta panosu kurulumunda profesyonel yardım alacağınız en güvenilir adrestir.

Elektrik arızaları nelerdir, elektik arızaları nasıl giderilir konularında her türlü talepleriniz ve sizin can güvenliğiniz için buradayız.