buraya ekle

İstanbul Villa Elektrikçi Ustası

Villa elektrik

Sarıyer Villa Elektrikçi

Elektrikçi dediğimizde elektrik ustası, elektrik servisi, elektrik tamircisi, elektrikli aletlerde ihtiyacımız olan kişiler olarak adlandırabiliriz. Örneğin Sarıyer Villa Elektrikçi dediğimiz zaman kimileri buna Elektrikçi, Sarıyer Villa Elektrikçi, Sarıyer Elektrik Servisi, Sarıyer Elektrik tamircisi gibi kavramları kullanabilir.

Sarıyer Villa Elektrikçi (Fatih’teki Elektrik Ustası) Neler Yapar?

Bu konuyu biz ne kadar kısıtlamaya çalışsak da konu uzadıkça uzar. Hatta günden güne konuyla ilgili farklılıklar ortaya çıkar. villa Elektrik ustası en basitten en karmaşığa neler yapar diye sıralayalım.

– Evimizde priz bozuldu. Gelip prizi değiştirir.

– Dükkanımızda bir elektrikli eşyamız kısa devre yaptığı için kablosunun yanmasına sebebiyet verdi. Gelip tesisat kablosunu hatta isterseniz aletimizin kablosunu yeniler.

– Yeni bir sofben aldık ve  şofben için elektrik hattı çekilerek bu şofbene bir şalter takılması gerekiyor. Bu işleri de Sarıyer Villa Elektrikçi yapar.

– Aynı mantık ile bir klima aldığımızda da gerekli olan kablo çekimini ve şalterlere işini yalı villa  Elektrik ustası gerçekleştirir.

– Avize takar gerekiyorsa avizeye gelen kabloları uzatır.

– Tavandaki vantilatör için de kablolama işlerini ve açma kapama anahtarını takar.

– Evimizde gereken lambaların açma kapama düğmeleri (anahtarlar) değişecekse Sarıyer Villa Elektrikçi gelip bu işleri de yapar.

– Evimize İnternet ve telefon bağlandı. Tüm telefon ve İnternet kablolama, modem, swich … vb. işleri Sarıyer Elektrik ustasının elinden geçer.

Villa Elektrik Hizmetleri – Teknik Hizmetler

VİLLA ELEKTRİK
Villa elektrikçi ustası

– Televizyon ve çanak anten ile ayrıntılı tüm kurulum, kablolama, ayarlama görevlerini de ACİL VİLLA ELEKTRİKÇİ ustası başarıyla gerçekleştirir.

– Evimizde tesisattan dolayı bir noktada priz yok veya üçlü prize ihtiyacımız var. Bu ve bunun gibi durumlarda Sarıyer Villa Elektrikçi gelir ve gerekli olan yerlere kadar kablo çekimi yapar. İstediğiniz ve ihtiyacınız kadar priz çoğaltması yapar.

– Elektrik şalterlerinde sorun var veya bizi kurtarmıyor. Bu tür olaylarda SARIYER Elektrik Tamircisi gelip şalterleri değiştirir.

– Ev telefonumuzu veya modemimizi başka bir odaya taşımak istediğimizde gerekli olan kablolama ve uygulamayı yine bizim Sarıyer Villa Elektrikçi yapar.

– Elektrik faturamız üzerinde tasarruf yapmak istiyoruz ve ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz. Sarıyer Villa Elektrikçine haber veririz. O da gelip önce bizleri bilgilendirir sonra da evdeki tüm eski tip ampulleri tasarruflu led ampullerle değiştirir.

– Kombimizde voltaj sıkıntısı var. Sarıyer Villa Elektrikçi gelerek kombi voltaj regülatörü takar.

 

Elektriğin Tarihçesi ve Biz

Tarihin en önemli keşiflerinden biri hatta belki de tarihin en önemli keşfi olan elektrik. Tüm insanlık zamanımızda elektrik ile sürmekte ve hayatımızın en önemli olaylarının devam etmesini sağlamaktadır. İş böyleyken peki o zaman elektriği bim buldu? Elektrik ilk olarak kim tarafından nasıl icat edildi? Elektriğin tarihçesi olarak bilinmesi gerekenler nelerdir?Elektrik hakkında genel olarak neler söylenebilir?

VİLLA ELEKTRİKÇİSİ
Villa Yallı Eletrikçisi

Elektriği Kim Buldu?

Bir çok farklı kaynakta elektriği bulan kişi Benjamin Franklin olarak tarihi kayıtlara geçmiş. Bu bilgi doğru da olabilir fakat aynı zamanda eksik de olduğunu söylemek mümkün. Konuyu açıklayacak olursak Benjamin Franklin zamanında bazı deneyler gerçekleştirdiği biliyoruz. Bu deneyler ile anlaşılan şey Benjamin Franklin elektrik ile yıldırım arasındaki bağlantıları ortaya çıkarmış. Fakat bu olay şimdiki zamanda tam olarak bir elektrik enerjisi değil.
Aslen elektriğin ilk anlaşılmaya başlanıldığı dönem M.Ö. 600’lü yıllara kadar uzanmakta. Yunanlı bilim adamları amberlere tüylü kumaşları sürterek güçlü çekim kuvveti oluşturmuş ve bu da ilk elektrik kıvılcımların ortaya çıkmasına sebebiyet vermiştir. Doğal olarak statik elektriği bulmuşlar. 1600’lü yılların başlarında da İngiliz Doktor William Gilbert bazı maddelerin birbirine sürtünmesiyle ortaya çıkan güç şeklinde tanımlama yapmıştır ve bu tanıma da Latin dili üzerinden ‘elektricricus’ ismini vermiştir. Bu olaydan birkaç sene sonra İngiliz bilim adamı Thomas Browne yazdığı kitapta elektrik kelimesini kullanmış. Yıl 1752’de Benjamin Franklin yaptığı bir deneyde uçurtma ve anahtar ile yıldırım üzerinden ilk elektrik kıvılcımını elde etmiştir..

Tam Olarak Ne Zaman ve Nasıl Elektrik İcat Edildi?

İlk elektrik keşfinin 1752 yılında Benjamın Franklin tarafından yapılan deney üzerinden ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Fakat belli başlı kimyasal olaylar ile elektrik üretimi mümkün ise bu keşif 1800 yılında aslen İtalyan olan fizik bilimi uzmanı Alessandro Volta ile vücut bulmuştur. Genel olarak negatif ve pozitif değer yüklü konektörlerin birbirine bağlanmasıyla oluşan elektrik yüküyle voltajı, bunlar üzerinden yol alma ile de elektrik akımına ulaşılmıştır.

Elektriğin Tarihçesi

Elektriğin tarihçesine bakıldığında M.Ö. 600’lü yıllara kadar indiği görülüyor. O dönem Yunanlılar amberler ile tüylü kumaşları sürmek suretiyle çekim kuvveti oluşturmuştur. Daha sonra 1600’li yıllarda İngiliz doktor William Gilbert ile devam eden elektrik üzerine çalışmalar, 1752 senesinde Benjamin Franklin ile tamamen ortaya çıkarılmıştır. Daha sonra ise yapılan çalışmalar ile beraber keşifler sayesinde, günümüzde elektrik farklı güçler üzerinden kullanmaya devam ediliyor.

 

Elektriği Kim İcat Etti?

(M.Ö. 640-546) tarihleri arasında bir Yunanlıbilim adamı olan Thales of Miletus hayvan derisi üzerinde (sürtünme kürkü)oluşan statik elektrik ile zıt kutuplu bazı nesnelerin birbirine karşı çelme ve itme kuvveti uyguladığını keşfetti. Elektrik kelimesi Yunanlı bilim adamlarının elektrik yükünün ilk keşifçileri olmasından dolayı Yunanca elektrondan gelmiştir. Thales of Miletus gerçekleşen olayı henüz açıklayamamıştı fakat elektriğin kâşifiydi. O yıllarda pek çok mucit, araştırmacı ve bilim adamları bu konuda araştırmalar yapmıştır. Bu araştırmalar varken biz aslında elektriği sadece bir kişi buldu dersek diğer tüm araştırmacılara haksızlık etmiş oluruz.

Yaklaşık 2600 yıldır var olan elektriğin kullanım alanları arttıkça Elektrik ustalarına olan ihtiyacımız da artıyor. villa da eviniz var ya da bir dükkan sahibisiniz. Yani  elektrik ustasına ihtiyacınız var. Ulaşmanız gereken tek kişi Fatih elektrik ustası ve o da size bir telefon kadar yakın.

Elektrik Ustası  Sarıyer Hangi Mahallelere Hizmet Veririz? Biz kimlerin Elektrikçisiyiz?

BAŞLICA TEKNİK HİZMETLERİMİZ

VİLLA ELEKTRİK İŞLERİ

MÜSTAKİL EV TADİLAT VE TEKNİK ARIZA GİDERME

YALI ELEKTRİKÇİSİ İNTERNET ZAYIF AKIM TEKNİK İŞLERİ

VİLLA, YALLI, MÜSATAKİL EV, SİTE, REZİDANS, VE DİĞER TÜM TEKNİK ARIZALAR

VİLLA ZAYIF AKIM İNTERNET ARIZA KABLO İŞLERİ ZİL ARIZALARI

VİLLA ELEKTRİK USTASI GÜVENLİK KAMERA ARIZALARI

İSTANBUL DA VİLLA ELEKTRİKÇİ SERVİSİ TADİLAT İŞLERİ

SARIYER DE VİLLA ELEKTRİK

VİLLA ELEKTRİK UYDU ÇANAK İŞLERİ TELEVİZYON KURULUM

VİLLA AVİZE ASMA ELEKTRİK İŞLERİ, APLİK MONTAJI

VİLLA KLİMA ELEKTRİK İŞLERİ, KOMBİ ELEKTRİK ŞARTEL SİGORTA ARIZA BAKIMI

VİLLA ELEKTRİKÇİSİ ACİL, NÖBETÇİ VİLLA ELEKTRİKÇİ

FİRMAMIZ 2012 YILLINDAN BERİ ELEKTRİK, İNTERNET, GÜVENLİK KAMERA, UYDU ÇANAK İŞLERİ