buraya ekle

Modem Kurulumu İnternet Arıza Teknik Servis Hizmetleri

İstanbul da internet arıza servisi teknik İnternet hizmetini mevcut telefon hattı üzerinden alıyor iseniz modemin arkasından hat kablosunu çıkarıp analog bir telefon bağlayın. Çevir sesi alamıyor iseniz telefon numaranızı operatöre arıza kaydı bırakın. Yalın internet,  ve diğer tüm işlerinizde telefon kablo çekimi gibi, direk fiber kablo, metro Ethernet ve  internetler’de bu adımı görmezden geliniz. Ayrıca modeminizi açtığınız zaman power ışığı ve wiffi ışığı tek yanıyorsa bu demektir ki internet bağlantısı olmamış demektir.

İnternet arıza modem kurulumu

İnternet aktif olduğunu nasıl analşılır?

Modemde DSL ışığı yanıp sönüyor ve sonra ışık sabitleniyorsa bu demek ankastre den modeme kablo düzgün sinyal veriyor demektir. Dsl  ışığı sabitlendikten sonra İnternet ışığı yanıp sönmeye başlar sonrasında o da sabitlenip yeşil ışığa dönecektir. ve böylelikle modemin Wiffi şifresini girip internet bağlandı uyarısıyla kullanıma başlayabilirsiniz.

Modem kurulumu, accsess point kurulum

Acil Elektrikçi Bilgisayarınızı, direk bir kablo ile modem yada router cihazınıza bağlayıp internet varmı, yokmu kontrol ediniz. Eğer bu durumda internet var ise arızanız network tabanlı yani içeride kullandığınız switch yada kablolarınızdan kaynaklanmaktadır. Modeminiz üzerinde DSL VDSL  yada link yazan ışıklar yanıyor ancak internet yazan yada dünya işareti olan ışık yanmıyor ise büyük ihtimal kullanıcı adı ve şifre hatası vardır.

 

İnternet Arızalar Hakkında bazı  Başlıca Bilgiler

Adsl çalışmıyorsa ilk önce DSL modemin ışığına bakmanız gerekiyor. Eğer modemde ADSL ışığı kırmızı yanıyorsa büyük ihtimalle internet sinyalı modeme ulaşmıyor demektir. Bu durumda hat kontrolü için hizmet aldığınız İnternet Servis sağlayıcınızı arayabilirsiniz.

 ADSL VEYA VDSL ışığı kırmızı yanmıyor. Fakat internete giremiyorum.

 ADSL modem ile cihaz arasındaki iletişimi kontrol etmeniz gerekiyor. ADSL modem ile cihaz arasında kablo ile bağlanılmış ise kabloları kontrol etmenizde fayda var.

 Kablo bağlantısında problem yoksa cihazının ağ ayarlarıyla ilgili bir problem olmuş olabilir. Eğer kullandığınız cihaz bir bilgisayar ise mutlaka ‘Ağ Yapılandırmasını’ kontrol etmenizi ve/veya yeniden yapılandırmanızı öneririz. BİLGİ SEVİS DESTEĞİ İÇİN 0536 846 79 81 ARAYINIZ.

VDSL ADSL Kullanıcı Adı ve Şifremi unuttum .Ne Yapmalıyım?

 Adsl,Vdsl kullanıcısı iseniz 3 adet kullanıcı adı ve şifreden bahsedebiliriz. En fazla karıştırılan konulardan biridir. Vdsl,Adsl Modem Kullanıcı Adı ve Şifresi : DSL Modem içinde gerekli ayarların yapılabilmesi için modemin arayüzüne giriş sağlayan kullanıcı adı ve şifredir. Her modemin varsayılan (fabrika ayarları döndürüp) bir kullanıcı adı ve şifresi vardır. Bu modem marklarında aynı olabileceği gibi, aynı markanın değişik modellerinde farklı olabilir. Kullanma kılavuzundan bakabilirsiniz.

 İnternet Servis Saylayıcısından alınan kullanıcı adı ve şifre Ayarları

 Hizmet aldığınız internet servis sağlayıcısı, size internet kullanımı için bir kullanıcı adı ve şifre verir. Bu kullanıcı adı ve şifreyi modemde ayarlamanız (modem ilgili firma tarafından ayarlanmamış ise) gerekmektedir.

 Kablosuz ADSL ve VDSL modemlerde ‘Kablosuz Ağ Şifresi’ :

 Cihazınızın modeme kablosuz erişmesini sağlayan şifredir. Yine bu ayar modem içerisinde yapılır. Güvenlik ve kota kullanımı için kesinlikle ayar yapmanızı öneririz.

 ADSL VDSL Modemi nasıl ayarlarım ?

 Her modemin kullanma kılavuzu bulunmaktadır. Kullanma kılavuzunu kullanarak 2 şekilde kurulum yapabilirsiniz.

İntenet çağımızın vazgeçilmezi olup çoğu işlerimizi internet üzerinden kısa zamanda hızlı bir şekilde yapmaktayız. Evlerimizde dairemizde gelen internet telefon kablosu seneler geçtikçe iletkenliliğini kaybeder ve buda internet hızında yavaşlamalar meydana gelmesine sebebiyet veremektedir. Acil elektrikçi Firmamız intermet kablo arızaları konusunda deneyimli profosyonel ekiplerimiz ile sizlere başta istanbul Avrupa ve Anadolu yakasındaki tüm ilçelerinde, mahallelerinde teknik her konuda kablo çekimi, telefon kablo çekimi, Elektrik işleri, Elektrik tamir arıza onarım işleri için bizden fiyat ve servis talebinde bulunabilirsiniz.

BAŞLICA /HİZMETLERİMİZ/ SEVİSLERİMİZ/

ELEKTRİK ARIZALARI, ELEKTRİK PANO ARIZALARI,

İNTERNET TELEFON ARIZA İŞLEMLERİ, MODEM KURULUMU,

UYDU ÇANAK SERVİSİ, TELEVİZYON KURULUMU, SES SİSTEMLERİ KURULUMU,

AVİZE ASMA , APLİK MONTAJI, TV ASMA ANTEN KURULUMU,

KOMBİ ELEKTRİK ŞARTEL TAKMA, KLİMA ELEKTRİK TESİSAT İŞLERİ,

ŞOFBEN MONTAJI, ŞOFBEN KABLO TESİSAT SİGORTA İŞLERİ,

GÜVENLİK KAMERA ARIZA BAKIM VE MONTAJ İŞLERİ, ZİL ARIZALARI,

DATA İNTERNET BAĞLANTISI İŞLERİ,CAT6 KABLOLAMA, EV TADİLAT İŞLERİ,

TOPRAKLAMA HATTI ÇEKİMİ,

LED SPOT AYDINLATMA İŞLERİ,AMPUL DUY TAKMA İŞLERİ,

TÜM TEKNİK İŞLERİNİZDE BİZİ ARAYIP BİLGİ VE SERVİS İSTEYEBİLİRSİNİZ.